1-2 dagars lev.tidVisa kundomdömen
Renshaw Sockerpasta Jet Black 250 gram

Renshaw Sockerpasta Jet Black 250 gram

(2 omdömen)
Betyg: 5 av 5
39 kr
Ingredienser: socker, glukossirap, färg: E153, palmolja, emulgeringsmedel: E471, stabilisator: E413, konserveringsmedel: E202, naturligt smakämne. Tillverkad i fabrik som hanterar NÖT-ingredienser (MANDLAR).
Innehållsförteckning
Leverans inom: 1-2 dagar
Art: 26935
Förse dina bakelser med en riktigt snygg dekoration med hjälp av denna tjusiga sockerpasta! Snyggt svart fondant med mild vaniljsmak och som torkar med en jämn och slät yta. Denna sockerpasta kan användas för att både täcka hela bakverket och för att skära ut små ätbara dekorationer. Utmärkt fondant till tårtor, cupcakes, kakor och mycket mer.

Renshaw Sockerpasta Jet Black 250 gram består av 250 gram vegansk sockerpasta i svart. Sockerpastan har lätt vaniljsmak, torkar med en slät yta och passar till flera olika sorters tårtor i alla former och storlekar.

Info om Renshaw Sockerpasta Jet Black 250 gram:
- Sockerpasta med lätt vaniljsmak.
- Vikt: 250 gram.
- Vegansk.
5 2

Omdömen

Betyg:5av 5
0
0
Betyg: 5 av 5
Betyg:5av 5

Bra färg! Lätt att jobba med :)

Betyg:5av 5

Super!

Andra köpte också